Gå til innhold

Tur nedover til kontinetet (2015)


Anbefalte innlegg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det blir tur 9. juli med ferje fra Stavanger tog til Munchen og videre over til Italia. Kanskje en tur innom Nurburgring på veien hjemover. Skal også sjekke ut et vintersportssted for å planlegge vinterferien samtidig.

Vi blir en MTS1200 og en BMW GTL1600 og 4 personer

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmm.. kom over Europcar sitt leietilbud med mulighet for stropping av sykler. Når AutoZug legges helt ned innen 2017 (usikker på hva som tilbys neste år) må det bli Autobahn - på to hjul eller kanskje i leiebil?

https://www.europcar.de/lkw-motorrad-transport

Jeg kom til ca kr 4.500,- hver vei Kiel/München, med diesel og kostnad for ekstra km. Tre personer dele èn bil = 3.000,- t/r pr pers.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 måned senere...

Noen som er konkrete i sine planer nå og ønsker å legge inn en felles tur/middag/lunsj ? Som sagt, vi er i områdene fra/rundt Andermatt - Stelvio - Riva del Garda - Cortina i siste halvdel av juli.

 

Hyggelig hvis noen er i området og vil treffes :)

 

 

 

 

 

post-75-0-02065300-1434306353_thumb.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Årets European Multistrada Meeting var i Pyreneene, med base i Andorra. Det var ca 40 Multistrada eiere fra store deler av Europa tilstede. Helt fantastiske veier, svingene kommer tett som hagl. Været var også perfekt, strålende sol hver dag.

I dag skal vi kjøre inn i Alpene på vei nordover.

post-139-0-44813600-1434947316_thumb.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 måned senere...
  • Fremtidige hendelser

    Ingen kommende hendelser funnet
  • Aktive Tråder

    • 9 år siden vi var på Cartagena banen i Spania og kjørte sist. Årene 2013-16 fylte vi 2 pitbokser med DUCATI. 10-15 Nidhoggere med banesykler og noen Desmodromer med gatesykler kjørte 5 dager til ende. Det var noen utrolig morsomme og spennende dager.  Jeg var der en tur i dag for å se Racing4fun sammen med en tysk arrangør. 80-90 stk på banen, 4 grupper og god plass.   Ingen Duccer fra Norge, men en tysker hadde preppa en ny Panigale V4 som bane sykkel. Ser ikke verst ut den😁  Været er «nesten» alltid bra i Spania, men i dag var unntaket. Det begynte å regne da jeg kjørte inn på banen, skikkelig skybrudd og alle som var ute å kjørte dro inn i depot. Ei enslig norsk jente la om til regndekk og dro utpå og kjørte mange runder, sprekt det. Hyggelig å treffe kjentfolk som hadde tatt turen ned. Jeg fikk kjenne på godlukta, må si det kribler litt i fingra fortsatt… Snart sesongstart😀 PB 2014, kjølevæske tappes og vann helles på. Omvendt prosedyre når det pakkes for hjemreise i tilfelle frost. 999R modifisert.    2014, sporvalg trening med Kjersti. 848 og 999R   2014,  fredagsløp med mange norske Ducatitister 2016, forundringsboks snart klar for utsjekk.    2016, Kjersti klar for 1 gangs kjøring med Panigalen.    2016, undertegnede ut for testing.    2025, «nye» Panigale V4   2025, vått
    • Tja, det er vel egentlig alle. I varierende grad. NB uansett hva jeg skriver og uansett hva loven sier så kan man ende opp i en konflikt med sitt selskap dersom ting er uklart. Unngå det hvis du kan. Send dem et skriftlig spørsmål der du spør om Bilansvarsloven pålegger dem å dekke ansvar + førerulykke også på bane, kjørende uten konkurranse, racing, tidtagning. 
    • Hvilke selskaper er det problemer med?
    • Jeg har fått klare svar som viste at de vet om lovens innhold. Da er det enten dårlige språkkunnskaper, dårlig tid eller manglende ønske om tydelige beskjeder, som ligger bak deres oppførsel/motvilje mot opprydding. Eller i verste fall at de mener seg tjent med at dette forblir uklart. Kaskodekning er helt opp til selskapene å regulere. Det er IKKE enighet om kaskoen gyldighet. Langt fra.  
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å benytte denne siden godtar du våre Personvernvilkår og Retningslinjer